Kitüntették Edward Snowdent
A Nemzetközi Liga az Emberi Jogokért nevű német civil szervezet kitüntette vasárnap Berlinben Edward Snowdent az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) titkos megfigyelési programjainak leleplezéséért.
A Nemzetközi Liga az Emberi Jogokért nevű német civil szervezet kitüntette vasárnap Berlinben Edward Snowdent az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) titkos megfigyelési programjainak leleplezéséért.
Elakadt a szenátusban a Snowden-ügyben kompromittálódott amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség reformja.
A Született július 4-én című klasszikust is jegyző Oliver Stone az orosz fővárosban az Edward Snowdenről szóló filmjét készíti elő, de tervez egy Vlagyimir Putyinról szóló dokumentumfilmet is. Már találkozott is az orosz elnökkel.
Orosz irodalmi elismerést kapott Edward Snowden, a titkos adatgyűjtési botrány kirobbantója. Az amerikai Nemzetbiztonsági Hivatal volt alkalmazottját egy magándíjjal, a Zinovjev Intézet emlékérmével tüntették ki hétfőn. Az intézetet Alexander Zinovjev író és filozófus munkásságának kutatására alapították.
Még az eddiginél is sokkal kínosabb lehet a magyar kormány, illetve az érintett fideszes üzletemberek, háttéremberek számára a kitiltási botrány, ha nem sikerül nagyon gyorsan, az amerikai kormánynak megfelelő módon rendezni az ügyet. Edward Snowden nyilvánosságra hozott titkosszolgálati információiból ugyanis nemcsak az derült ki, hogy az amerikai fél valószínűleg lehallgatóközpontot működtet Budapesten, hanem az is, hogy a magyar politikusok árulkodósak, így aztán Washingtonban pontosan tudják, hogy mi történik Magyarországon.
Véget értek a magányos órák az amerikai titkos adatgyűjtési programot leleplező és oroszországi száműzetésbe kényszerült Edward Snowden számára, hiszen barátnője több mint egy év különélés után kiköltözött hozzá Moszkvába.
Az "alternatív Nobel-díjként" is ismert Helyes Életmód (Right Livelihood) díj idei nyertesei közé választották az amerikai megfigyelési programot kiszivárogtató Edward Snowdent, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NSA) volt szerződéses alkalmazottját.
Oliver Stone Joseph Gordon-Levittre bízná a főszerepet új politikai thrillerében, amely az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) titkos lehallgatásait kiszivárogtató informatikusról, Edward Snowdenről szól.
Az NSA lehallgatási módszereiről szivárogtató informatikus információkat adott ki az ügynökség eszközeiről és módszereiről is. Az IÁ a kiszivárogtatások miatt drasztikusan megváltoztatta a megfigyelés kijátszására használt módszereit - mondta Chris Inglis, az NSA volt igazgatóhelyettese.
Miután az NSA lehallgatási botrány már több mint egy éve tart, egy újabb van kialakulóban Amerkában: a bombát az Intercept című lap robbantotta egy cikkével, amelyben az Obama-kormány titkos adatbázisairól számol be, melyeken terroristagyanús embereket listáznak, mégpedig végeláthatatlanul sokat.
A menedékjogi kérelmet évről évre meg kell újítani, a tartózkodási engedély három évre szól. Az NSA ügyei leleplező amerikai informatikus szorgalmasan tanul oroszul.
Újabb forrásból kezdtek kiszivárogni titkos nemzetbiztonsági információk az USA-ban. Egy híroldal olyan értesüléseket szellőztetett meg, amelyek már nem származhattak Edward Snowdentől, az Oroszországban bujkáló informatikustól. A kiszivárgott hír szerint Obama hivatali ideje alatt elképesztően felduzzadtak a feltételezett terroristák adatait tartalmazó adatbázisok.
Edward Snowden, az amerikai megfigyelési botrányt kirobbantó, egykor a hírszerzésnél dolgozó informatikus, aki most Moszkvában él, az ideiglenes menedékjog meghosszabbítását kérte Oroszországtól.
A 31 éves amerikai informatikus 2013 júniusa óta Moszkvában él, de nem tudni, hogy pontosan hol. Most beadta menedékjogi kérelmet.
Oroszországi tartózkodásának meghosszabbítását kérte Edward Snowden – közölte szerdán az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt szerződéses informatikusának ügyvédje Moszkvában.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) jóval több egyszerű amerikai vagy az Egyesült Államokban tartózkodó külföldi internethasználó kommunikációját "fogta el" 2009 és 2012 között, mint törvényesen engedélyezett külföldi célszemélyét - írta szombati számában a The Washington Post című lap.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség titkos megfigyelési programjait leleplező Edward Snowden nem akar Moszkvában nyilatkozni a Bundestag bizottságnak – írta pénteken a Spiegel Online Snowden németországi ügyvédének állásfoglalására hivatkozva. A német portál szerint az ügyvéd a Bundestag vizsgálóbizottságának küldött levelében közölte: ügyfele nem tartja szükségesnek és nem is látja értelmét annak, hogy Moszkvában találkozzon a Bundestag képviselőivel.
Németországban több mint 200 amerikai ügynök dolgozik, akik hivatalosan diplomatastátusszal vannak az országban. Ehhez jön még azoknak a magáncégeknek a feltehetően többszáz munkatársa, akik a National Security Agency (NSA) megbízásából dolgoznak Németországban, mint ahogy arról a Snowden-jelentésből tudhatunk - írja a Spiegel vasárnap megjelent számában.
Nem támogatná a francia kormányfő a titkos adatgyűjtést leleplező Edward Snowden menedékkérelmét, de szerinte "nem is aktuális a feltételezés".
Hogy ha lenne ilyen kérelem, megvizsgálnák, de egyelőre nem érkezett hozzájuk beadvány ebben a témában - mondta a brazil külügyminiszter Snowden állítólagos menedékkérelmével kapcsolatban.